Baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji, sağlık sektöründe de her geçen gün farklı uygulama alanları sağlamakta ve yeni birçok teşhis imkanına zemin hazırlamaktadır. Bu sayede teşhis ve tedavi süreçleri kısalmakta ve tedavi başarı oranları yükselmektedir. Memnuniyet verici bu gelişmeler yanında mutlaka dikkate alınması gereken husus, uygulanmakta olan bazı teşhis ve tedavi süreçlerinin belli limitlerin üzerinde maruz kalındığında insan sağlığına zarar verebilecek radyasyon içerdiği gerçeğidir. Teşhis amaçlı radyoloji, tedavi amaçlı nükleer tıp ve radyoterapi işlemlerinde görevli sağlık çalışanları uzun süreler radyasyona maruz kalmakta, zararlı etkilerden uzak kalabilmek için koruyucu bazı ekipman ve materyaller kullanmaktadırlar. 
ARORA MEDİKAL uzun süren çalışmalar sonucunda radyasyonun yıkıcı etkilerini minimuma indiren ve bunu sağlığa zarar vermeyen ekipman ve materyallerle sağlayan yeni nesil Anti Radyasyon engelleyici kumaşlar geliştirilmiş ve bu ürünleri “STOP R” adıyla kullanıma sunulmuştur.
SOLAR MEDİKAL kullanım kolaylığı bakımından eşsiz olduğunu düşündüğümüz bu yeni nesil koruyucu materyal ve ekipmanların tanıtılması ve başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere son kullanıcının hizmetine sunulması amacı ile kuruldu.
Vizyonumuz; tecrübeli teknik ve idari kadromuz ile verimli iş birliğine dayalı şekilde, müşteri memnuniyeti, kalite ve zamanındalık ilkelerini önceleyerek dünya standartlarında hizmet sağlamaktır.
Misyonumuz; insan sağlığını tehdit eden unsurların arttığı günümüz dünyasında, yaşamı kolaylaştıran ve daha konforlu hale getiren ürünlerle ülkemizde ve dünyada öncü bir medikal firması olmaktır.

Solar Medikal

Radyasyon koruyucu ürünler alanında öncü firma olan Solar Medikal, Radyasyon Önleyici tulumRadyasyon Tam Koruma , Radyasyon engelleyici önlük, Radyasyon engelleyici Paravan konularında siz değerli müşterilerimize artan tecrübe, birikim ve deneyimler ile daha kaliteli bir hizmeti buluşturmaktan gurur duyar.

Radyasyon önleyici giysiler ve radyasyon önleme amaçlı kaplama hizmetlerinde başta Türkiye olmak üzere yeni nesil ürünlerimizi insanlığın hizmetine sunmaktan onur duyarız.